• Nasz udział w projektach

• Tekstowa podstrona

• Od 4 kwietnia 2012 r. do dnia 31 sierpnia 2013 r.

Program rządowy CYFROWA SZKOŁA

Cyfrowa szkoła – „Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. W programie uzestniczyła cała szkoła, a koordynatorami byli p. I. Cierniak i N. Szymański.

• 2013-2014

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Sławnyh Wielkopolan

W roku szkolnym 2013/2014 realizowaliśmy projekt Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan. Liderem projektu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przy współpracy Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej we Wrocławiu. Kluczową wartością projektu jest budowanie lokalnej i regionalnej tożsamości, ukazanie dobrych wzorców i przykładów, że bohaterowie są wśród nas oraz wyrównanie szans uczniów poprzez naukę.W pierwszej edycji projektu, która trwała od 2 stycznia do 30 czerwca 2014r. wzięło udział 24 uczniów w tym dwoje   uczniów z opiniami z PPP i jeden uczeń z orzeczeniem. Zostali oni  podzieleni na cztery mikro-grupy pod opieką Iwony Cierniak i Nikodema Szymańskiego.

• 2015-2016

Aktywna Edukacja

W ramach  programu poznaliśmy rozwiązania metodyczne i organizacyjne pozwalające wykorzystać nowoczesny sprzęt w taki sposób, by jak najlepiej wspierał proces nauczania i uczenia się uczniów.    W programie uczestniczyła cała szkoła.

• 07.09. - 31.12. 2015

Mój pierwszy mail - I edycja

W pierwszej edycji uczniowie poznawali wiedzę związaną z bezpieczenstwem w sieci. Po zakończeniu projektu szkoła otrzymała certyfikat za zdobycie umiejętności bezpiecznego korzystania z poczty e-mail.

• 15.04 - 30.05.2016

Mój pierwszy mail II edycja

W drugiej edycji uczniowie realizowali zadania II edycji konkursu Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie pt: Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Twój wizerunek w sieci. W czasie prowadzonych zajęć uczniowie poznali zasady bezpiecznego udostępniania wizerunku w sieci, dowiedzieli się jak reagować nanadużycia związane z udostępnianiem zdjęć bez zezwolenia na portalach społecznośc owych, poznali konsekwencje nierozważnego przesyłania i udostępniania zdjęć oraz samodzielnie wykonywali kolaże.

• 01.03.2016

I edycja

• 01.03.2018

II edycja

1 marca 2018 w dniu Święta Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Dobrzycy odbyła się druga edycja projektu historycznego związanego z uczczeniem pamięci Żołnierzy Wyklętych. W projekcie uczestniczyli uczniowie tutejszej szkoły razem z opiekunami i dyrektorem. Gościem specjalnym była dobrzyczanka siostra Stefania Janiak - pasjonatka i badaczka życia Rotmistrza Witolda Pileckiego.

• 09-12 2019

Projekt Migajace przedszkola, migające szkoły

Dzieci z kl. IIa naszej szkoły  od września do grudnia br. brały udział w projekcie „Migające przedszkola, migające szkoły. Uczestniczą w warsztatach z języka migowego, które są realizowane dzięki współpracy z Fundacją Pracownia Projektów społecznych Dobra Nadzieja.

Ramowe treści wynikające z realizacji zadania w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, które zostaną zrealizowane są następujące:

- poznajemy osobę niesłyszącą, kontakt z osobą niesłyszącą, pierwszy kontakt w języku migowym, znaczenie gestów w komunikacji,

- poznanie liczb, zwierząt, zwrotów grzecznościowych, kolorów, rodziny, codzienne czynności, części ciała, ubrania, wakacje, miasto,

- moja ojczyzna, nasze święta, kultura/wartości/normy zachowań (komunikowanie się w różnych sytuacjach, dbanie o  język, poszanowanie różnorodności w wymiarze indywidualnym, szacunek dla osób i symboli), wyrażanie własnych emocji

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach, które są bardzo atrakcyjne. Poprzez ciekawe formy i metody pracy uczą się podstaw języka migowego. Celem programu jest promowanie integracji i aktywności osób niepełnosprawnych w swoim środowisku w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

• 13.10.2019 - 20.10.2019
            • RATUJMY NASZE PSZCZOŁY

Projekt realizowały: Kindervereiningung Weimar, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Dobrzycy, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach, Szkoła Podstawowa im. Ks.Piotra Wawrzyniaka w Golinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.