• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W piątek 7 października  tabliczka mnożenia była w naszej szkole  obecna wszędzie. Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki oraz kodowali Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje zadania.

• Noc Bibliotek

• W piątek,  30.09. 2022 r. odbyła
              się w naszej bibliotece po raz pierwszy Noc Bibliotek - ogólnopolska akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym roku pod hasłem „To się musi powieść”. Do udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie klas 5 i 6.
              Noc Bibliotek rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej poprowadzonej przez Pana Andrzeja Filipiaka pracownika Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Podczas wizyty w muzeum uczniowie mogli zapoznać się z księgozbiorem zebranym przez placówkę, poznać co to ekslibris książki oraz zaznajomić się bliżej z historią swojego regionu i zebranymi tam dziełami sztuki.

Następnie czytelnicy przeszli do biblioteki, gdzie zjedli pyszną kolacje. Kolejną atrakcją była „godzina z  planszówką” oraz kalambury. Wspólne zabawy dostarczyły gościom wiele radości.  W dalszej części zebrani mogli się wykazać znajomością biblioteki szkolnej oraz wiedzą dotyczącą literatury, pisarzy i ich książek biorąc udział w przygotowanym dla nich turnieju czytelniczym „Literackie potyczki biblioteczne”. Po wspólnych zmaganiach zaprezentowano wystawę zebranych w bibliotece komiksów.

Czas tej nocy mijał bardzo szybko. Przyszła więc pora na rozłożenie się wygodnie na swoich posłaniach. W tak relaksacyjnym nastroju przystąpiono do czytania fragmentów książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, których zgromadzeni słuchali z wielkim zainteresowaniem. Ostatnim punktem programu przed pójściem spać był nocny seans filmowy.

W sobotni poranek po zjedzonym śniadaniu dzieci opuszczały bibliotekę, Na ich twarzach było widać radość i zadowolenie przez co uważamy akcje za udaną.

W piątek,  30.09. 2022 r. odbyła