• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest największe święto naszej planety - Dzień Ziemi. My również wzięliśmy w nim udział, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wielki wpływ na ludzkie zdrowie i życie ma stan środowiska naturalnego. Klasa Vb uświetniła ten dzień swoim spektaklem. Pamiętajcie, że Ziemia jest zachwycającym siedliskiem życia. Jej życie jest naszym życiem a jej przyszłość, naszą przyszłością. Dbajmy o nią!

• TYDZIEŃ TOLERANCJI I WIEDZY O AUTYZMIE.

• Samorząd Uczniowski we współpracy z panią pedagog, panią psycholog, dyrekcją, nauczycielami oraz pracownikami szkoły podjął szereg działań mających na celu promowanie tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka oraz edukowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Podczas godzin wychowawczych uczniowie oglądali filmy dostosowane do różnych poziomów wiekowych. Na zajęciach artystycznych dzieci przygotowywały plakaty dotyczące obejrzanych filmów, tolerancji i autyzmu. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły wzięli również udział w ankiecie mającej na celu odpowiedź na pytanie: "Czym jest tolerancja?". W piątek 12 kwietnia ubraliśmy się na niebiesko i wyszliśmy na boisko szkole, aby utworzyć ogromne serca i w ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu zapozowaliśmy do wspólnego zdjęcia. Efekty naszej pracy widać na korytarzach naszej szkoły, na przygotowanym filmie a także w naszym codziennym postrzeganiu osób ze spektrum autyzmu oraz poprzez naszą wiedzę na temat tego jak ważna jest tolerancja na co dzień.