• PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS PIERWSZYCH

• W dniu 03 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Dla dzieci nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której przekazano dzieciom informację jak dbać o książki i jakie wartości wypływają z czytania.
              W dalszej kolejności oprowadzono pierwszoklasistów po bibliotece
              zapoznano ze zbiorami, regulaminem i zasadami udostępniania księgozbioru. Następnie przyszli czytelnicy musieli zdać egzamin na czytelnika wykazując się znajomością bajek, wiedzą o książce i bibliotece.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pań wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przysiędze nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  dyplom, kolorową zakładkę do książki  oraz „Pierwsze abecadło” – Wyprawkę Czytelniczą dla pierwszaka” z Instytutu Książki.

Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!