• DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - MIKOŁAJA KOPERNIKA W KLASACH 1-3

• 21 lutego 2023 r. świętowaliśmy dzień naszego patrona – Mikołaja Kopernika połączony
              z 50-tą rocznicą nadania szkole jego imienia. Z tej okazji został zorganizowany w szkole pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych uczniowie z klas
              I-III podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę
              o kosmosie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Dodatkowo uczniowie z klas młodszych, aby przybliżyć sylwetkę i osiągnięcia Mikołaja Kopernika oglądali filmy opowiadające historię tego wybitnego Polaka, rozwiązywali interaktywne quizy, rebusy i wykonywali prace plastyczne przedstawiające astronoma oraz kosmos.

• PROJEKT EDUKACYJNY „KOPERNIK WIELKI POLSKI ASTRONOM”

• W dniu 21 lutego 2023 r. obchodziliśmy uroczystość 50-tej rocznicy nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Z tej okazji został  przeprowadzony projekt edukacyjny wśród klas 4-8 pt. „Kopernik wielki polski astronom”, którego celem było rozwijanie zainteresowania życiem i osiągnięciami wielkiego Polaka. W ramach projektu uczniowie przygotowywali gry planszowe pt. „Kosmiczna wyprawa”, rozwiązywali quizy, zadania, krzyżówki, rebusy, wykreślanki,  układali puzzle, wykonywali prace plastyczne przedstawiające Kopernika, układ słoneczny, tworzyli lapbooki. Dla klas 8 i 7 zostały zorganizowane warsztaty komiksowe podczas których uczestnicy tworzyli komiksy, których bohaterem był sam astronom. Odbywały się również rozgrywki sportowe. Zwycięska drużyna otrzymała statuetkę patrona naszej szkoły.