• Spotkanie z Marszałkiem Senatu RP

•       30 maja 2023r. do szkoły zawitali Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki i senator RP Janusz Pęcherz. Ich wizyta była związana z Jubileuszem 50 lecia nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Pan Marszałek przekazał dyrektorowi szkoły Zenonowi Lisiakowi „Uchwałę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającej rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę urodzin”.

Spotkanie uczniów, rodziców, mieszkańców Dobrzycy, władz Gminy i Powiatu odbyło się w sali Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy. Dyrektor szkoły wygłosił okolicznościowe przemówienie nawiązujące do historii szkoły i jej teraźniejszych zadań. Marszałek, przekazał pamiątkowy egzemplarz uchwały Senatu, złożył życzenia uczniom i nauczycielom. Zwrócił także uwagę na znaczącą rolę samorządu terytorialnego w rozwoju lokalnej społeczności. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów i nauczycieli, który tradycyjnie porwał licznie zgromadzoną publiczność .