• Dzień Patrona

• W tym roku 549 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika klasy I-III obchodziły w nietypowy sposób.

W przeddzień urodzin Patrona naszej szkoły każda klasa otrzymała teczkę z zadaniami, które należało wykonać.

Była tam informacja o życiu i śmierci astronoma,  którą uczniowie głośno odczytali, następnie oglądaliśmy film o Koperniku. Następnie należało odgadnąć odpowiedzi na 12 pytań dotyczących Kopernika. Należało zdobyć za to zadanie jak najwięcej punktów. Na koniec uczniowie układali puzzle przedstawiające popiersie astronoma, ostatnim zadaniem było ułożenie zdania – myśli astronoma z rozsypanki wyrazowej. Wszyscy zgodnie pracowali. Na koniec należało swoją pracę przypiąć na szkolnym korytarzu- był to piękny urodzinowy prezent dla Patrona.

Najwięcej punktów zdobyła klasa IIIb, II miejsce osiągnęła klasa Ia , a III miejsce udało się zdobyć klasie Ib. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a od Rady Rodziców słodkie upominki.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• W dniu 18 lutego 2022 r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika
              w Dobrzycy odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Spotkanie rozpoczęto od zapoznania uczniów ze zbiorami, regulaminem i zasadami udostępniania księgozbioru. Następnie przyszli czytelnicy musieli zdać egzamin na czytelnika wykazując się znajomością bajek i wiedzą zdobytą podczas zajęć.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  dyplom, kolorową zakładkę do książki  oraz „Pierwsze abecadło” – Wyprawkę Czytelniczą dla pierwszaka” z Instytutu Książki.

• Smutna informacja

• Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzycy z głębokim smutkiem zawiadamia całą społeczność szkolną, że dziś odeszła do wieczności mgr Wiesława Ciesielska, wieloletnia nauczycielka naszej Szkoły. Pani Wiesława Ciesielska była osobą, która każdego dnia obdarowywała nas uśmiechem, życzliwością i pomocą. Mimo ciężkiej choroby, każdego dnia z radością witała w szkole swoich uczniów.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy

ZSP w Dobrzycy

• Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

• W dniu 01 lutego 2022 roku uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w spotkaniu online z pisarzem Waldemarem Cichoniem, autorem serii książek o kocie Cukierku. Uczniowie dowiedzieli się, że Cukierek istnieje naprawdę i mieszka z rodziną Cichoniów w Tychach od 2007 r.

Dotąd ukazało się 10 części opisujących najbardziej niesfornego kota na świecie, który ceni sobie dobrą zabawę, niezależność i oczywiście niechcący – nieustannie przysparza kłopotów swoim właścicielom. Należy nadmienić, że rozpoczynająca serię bestsellerowa książka Waldemara Cichonia „Cukierku ty łobuzie!” została wpisana w 2017 r. na listę lektur szkolnych.

W trakcie spotkania Autor zrobił dzieciom miłą niespodziankę, pokazał jak w rzeczywistości wyglądają Cukierek i Tradycja – bohaterowie książek.

Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli przygotować pytania kierowane do pisarza, a on na nie chętnie odpowiedział. Wielu uczniów zamówiło książki z osobistą dedykacją od autora.