• 14 MARCA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI (π) „Matematyka łączy”

• Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. To nieskończenie ciekawa i nieskończona liczba, której właściwości zadziwiały matematyków od stuleci. Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły   wykonali plakaty o zastosowaniu matematyki w życiu codziennym,

wzięli udział w   konkursie logiczno-matematycznym oraz odkrywali tajemnice liczby π.

17 marca trzydzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym  LEON.

π-ęknie dziękujemy wszystkim, którzy świętowali razem z nami.

• Dzień Solidarności z Ukrainą

• Dzień 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski działający przy naszej szkole ogłosił Dniem Solidarności z Ukrainą. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły z przypiętymi wstążeczkami w barwach flagi ukraińskiej. Na godzinach wychowawczych wykonywano plakaty o Ukrainie, które zawierały słowniczek najważniejszych i potrzebnych na co dzień zwrotów polsko-ukraińskich. Niektóre dzieci zechciały podzielić się z nami swoimi talentami. Sofija z klasy IVB grała na keyboardzie, a Vadim zapoznał swoje koleżanki i kolegów z ukraińskimi piosenkami.

• Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie

• 26 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z całego powiatu pleszewskiego w piątek, 18 marca 2022 roku, zjawiło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Uczestnicy mieli tylko 15 minut na zapoznanie się z tekstem, który następnie prezentowali przed komisją konkursową.

Oceniający podkreślali, że poziom wystąpień był wysoki, a przedstawione interpretacje czytanych tekstów były bardzo ciekawe.

Ostatecznie, komisja przyznała ośmiu osobom tytuł Mistrza Pięknego Czytania w powiecie pleszewskim. Wśród nich znalazło się troje uczniów naszej szkoły.